Preloader Close

Zarządzanie startupem

zarządzanie startupem
ZARZĄDZANIE I ROZWÓJ FIRM

Organizacja zarządzania startupem

Kreacja startupu to wyzwanie, którego podjęcie wymaga wiary w sukces, silnej woli, odpowiedzialności, ale i odwagi, bo często niesie ze sobą mniejsze bądź większe ryzyko. Z YUZU ASSETS to ryzyko stanie się możliwie jak najmniejsze. Od koncepcji startupu do prosperującej, oferującej innowacyjne usługi firmy prowadzi wyboista droga pełna decyzji, analiz, a także… nauki. I choć istotą startupu jest działanie eksperymentalne, wymagające odwagi i świeżości w kreowaniu nowego biznesu, historia pokazuje nam, że sukcesywne pokonywanie kolejnych etapów daje większą gwarancję na pomyślny finał niż spontaniczne działania.

 

Istotą startupu jest wizja, jej rozwój oraz konsekwentne wdrażanie przyjętego planu, aż do urzeczywistnienia finalnych założeń. Umiejętne zarządzanie startupem to z kolei fundament do spełnienia oczekiwań rynkowych. Przemyślana organizacja zarządzania startupem pozwala na eliminowanie czyhających na innowatorów błędów i pomaga zamienić nieszablonową wizję w realny sukces biznesowy.

 

Zarządzanie startupem w towarzystwie asystenta

 

Organizowanie zarządzania startupem opiera się często na wszechstronnej opiece w charakterze doświadczonego asystenta pomysłodawcy. Pomoc dla startupów ogniskuje się w kilku najważniejszych dla rozwoju gospodarki sektorach. Analiza potencjału rynku jest podstawą dla uwiarygodnienia powodzenia przedsięwzięcia, natomiast ocena aktualnej sytuacji i trendów staje się prognostykiem na przyszłość.

 

Zarządzanie startupem, które oferujemy w YUZU ASSETS, zaczyna się już w fazie pomysłu. Wnikliwie opracowana analiza pozwoli ukierunkować działania w najpewniejsze biznesowo obszary, a prawidłowy, wielopoziomowy monitoring otoczenia pozwoli zidentyfikować i wyprzedzić ewentualną konkurencję. Najczęstszy błąd w zarządzaniu startupem to przekonanie o niepowtarzalności innowacyjnego projektu samego autora, a w konsekwencji zawyżonego „biznesowego ego” zaniechanie wielu działań, które mogłyby wydatnie pomóc w bezpieczniejszym wprowadzeniu startupu na rynek. Nie polecamy więc w gorącej wodzie kąpanym wizjonerom rezygnacji z analizy rynku, która ukazuje szanse i zagrożenia dla nowatorskiego projektu, ale co najważniejsze – skuteczne sposoby na ich wykorzystanie dla przyszłego rozwoju firmy.

 

Pozostałe usługi w zarządzaniu startupem

 

W szerokiej gamie usług związanych z organizacją zarządzania startupem ważne są również te wspomagające marketing oraz otoczenie administracyjne. Nierzadko podstawową, sprawdzoną formą wsparcia jest ambitny, lecz realny biznesplan, który mapuje cele i weryfikuje zamierzenia w trakcie ich realizacji. Opracowanie planu, zasad, dobór narzędzi i opcji zapasowych to podstawowe działania podczas organizacji zarządzania startupem.

 

Progresyjną usługą skrojoną na potrzeby startupów jest pozyskiwanie klientów przy użyciu innowacyjnych narzędzi. Na kolejnych szczeblach rozwoju o sukcesie decydować będą kadry oraz ich kompetencje. Dbałość o wysokie kwalifikacje pracowników, rozwój ich umiejętności i wiedzy umożliwi stały progres, a przeszkolenie managerów i pracowników znacznie zdynamizuje osiągnięcia młodej firmy.

 

Tokenizacja przyszłością inwestowania?

 

Choć tokenizacja w Polsce dopiero raczkuje, na Zachodzie jej potencjał błyskawicznie rośnie wraz z rozwojem i adaptacją technologii blockchain. To właśnie od tej technologii, służącej do przechowywania oraz przesyłania informacji o transakcjach zawartych w Internecie, wywodzi się stosunkowo młode pojęcie tokenizacji (od kryptowalut, żeby być bardziej ścisłym). Autor książki „The business blockchain”, William Mougayar, opisuje token jako cyfrową jednostkę wartości tworzoną przez organizację w celu samodzielnego zarządzania swoim modelem biznesowym i umożliwienia użytkownikom interakcji ze swoimi produktami, przy jednoczesnym ułatwieniu dystrybucji i wymiany nagród oraz korzyści wszystkim zaangażowanym. Dzisiejszy rynek pozwala tokenizować wszelkiego rodzaju aktywa, równocześnie obniżając koszty ich transferu.

 

Start(up)uj z YUZU ASSETS!

 

Wierzymy, że śmiałe, innowacyjne wizje są siłą zdolną kreować rzeczywistość. Wykorzystanie potencjału ich twórców to jedna z naszych ważniejszych misji. To dlatego zgromadziliśmy w jednym miejscu, właśnie tu – na pokładzie YUZU ASSETS – zespół fachowców z doświadczeniem, wiedzą i biznesową wyobraźnią, a także komplet odpowiednich narzędzi, by wspomagać rozwój idei, które jak nie dziś, to jutro zaczną zmieniać świat na naszych oczach.

Start(up)uj z YUZU ASSETS już dziś!