Preloader Close

Zarządzanie kryzysowe

zarządzanie kryzysowe
ZARZĄDZANIE I ROZWÓJ FIRM

Doradztwo i zarządzanie w kryzysie

Każda sytuacja kryzysowa na rynku w bezpośredni sposób dotyka większość przedsiębiorstw – od największych korporacji, przez firmy z sektora MŚP, na jednoosobowych działalnościach gospodarczych kończąc. Kryzys gospodarczy odciska swoje negatywne piętno niemal na każdym podmiocie biznesowym, wywołując chaos, niepokój i straty finansowe, zwiększając bezrobocie i destabilizując sytuację w wielu sektorach branżowych. W konsekwencji „efektu kuli śnieżnej” dotychczas sprawdzone i przynoszące efekty rozwiązania okazują się już nieskuteczne. Wielu podejmowanym wówczas działaniom towarzyszą emocje, będące złym biznesowym doradcą. W istocie, kluczowym elementem zapobiegania kryzysowi lub minimalizowania jego skutków są szybkie, lecz jednocześnie przemyślane i poparte wiedzą oraz doświadczeniem ekspertów reakcje. Tylko działając w ten sposób, mamy szansę na zażegnanie kryzysu finansowego, widma bankructwa lub sporych strat. To dlatego jednym z najważniejszych elementów naszej oferty jest zarządzanie kryzysowe.

 

Zarządzanie kryzysowe – YUZU ASSETS

 

Najważniejsza w gospodarczej sytuacji kryzysowej jest prewencja oraz działania podjęte w celu szybkiej identyfikacji i minimalizacji zagrożeń. Przede wszystkim należy przeprowadzić dogłębną analizę zasobów oraz systemu działania przedsiębiorstwa klienta – będzie to fundamentem doraźnych działań naprawczych, a także pozwoli zapobiec wystąpieniu zagrożeń w przyszłości. Wraz z prowadzonymi działaniami prewencyjnymi należy stworzyć szczegółowe procedury opisujące zarządzanie w kryzysie i scenariusze możliwych wydarzeń.

 

Oferujemy usługi doradcze, rekomendując najlepsze z możliwych i skutecznych rozwiązań. Służymy pomocą w optymalizowaniu kosztów działalności i doradzamy, jak zreorganizować management. Wspieramy również w rozwoju marketing, a dodatkowo przyczyniamy się do wznowienia sprzedaży (lub usprawnienia jej), poszukując nowych rynków zbytu i zaopatrzenia.

 

Jak YUZU ASSETS reaguje na sygnał S.O.S.?

 

Pierwszym etapem jest analiza wybranej przez firmę strategii, struktury jej działania oraz przyjętych procedur. Optymalizacja kosztów oraz inteligentne zarządzanie kryzysowe powinny być przeprowadzone w powiązaniu z sytuacją podmiotu i branżą, w której działa. Nieustannie monitorujemy rozwój sytuacji, analizujemy podjęte kroki, a finalnie – formułujemy konkretne zalecenia na przyszłość.

 

Jako że zarządzanie kryzysowe wymaga przeprowadzenia gruntownej optymalizacji kosztów w firmie, przykładamy do niego jak największą wagę. Jest to bowiem zadanie trudne i skomplikowane, wymagające twardych decyzji i konsekwencji w trakcie realizacji, jak również zdolności przewidywania oraz umiejętności prowadzenia negocjacji z pracownikami firmy. Jeśli optymalizacja kosztów w kryzysowej sytuacji ma przynieść oczekiwane efekty, szczegółowa analiza finansowa powinna iść w parze z elastycznym podejściem kierownictwa i otwartym dialogiem ze wszystkimi pracownikami firmy.

 

 

W YUZU ASSETS zatrudniamy wykwalifikowanych specjalistów z wielu branż (prawnicy, finansiści, inżynierowie czy technolodzy produkcji), którzy dzięki swojej wiedzy i zdobytemu przez lata doświadczeniu, wspierają przedsiębiorstwa w prawidłowym zarządzaniu na czas sytuacji kryzysowej. Każdy z naszych ekspertów ma otwartą głowę i elastyczny sposób myślenia, a wielu z nich to przy okazji zaprawieni w bojach negocjatorzy, którzy nie dają się ponieść emocjom w najtrudniejszych sytuacjach i pozwolą Twojej firmie przejść przez kryzys gospodarczy z możliwie jak najmniejszymi stratami.


Jest ciężko? Nie wahaj się – ślij
S.O.S. do YUZU ASSETS!