Preloader Close

Odbiór techniczny

odbiór techniczny
INŻYNIERIA I BUDOWNICTWO

Odbiory mieszkań i domów

Mieszkania oraz domy to inwestycje obarczone dużym ryzykiem. Odbiór techniczny mieszkania weryfikuje jego stan przed oddaniem go do użytku właścicielowi. Odbiory mieszkań dają możliwość nabywcy zgłaszania wszelkich uwag dotyczących ich wykonania. Fachowiec, który przeprowadza taki odbiór, musi posiadać odpowiednią wiedzę i przygotowanie. Odbiory mieszkań, domów czy lokali usługowych wykonuje się w oparciu o specjalistyczną wiedzę techniczną, doświadczenie, prawo i normy budowlane oraz zasady sztuki budowlanej.

 

Odbiory techniczne oraz deweloperskie

 

Przed formalnym oddaniem mieszkania lub domu przyszłemu właścicielowi przeprowadza się odbiory techniczne lub deweloperskie. Oba polegają na sprawdzeniu dokładnie tych samych elementów. Podstawową różnicą pomiędzy nimi jest czas wykonania odbioru. Odbiór techniczny odbywa się zazwyczaj na kilka tygodni przed uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie. Odbiór deweloperski z kolei zakończony jest odbiorem kluczy do lokalu. Celem odbioru technicznego jest odnalezienie wad i usterek, które należy usunąć przed dokonaniem odbioru deweloperskiego.

 

Ocena stanu technicznego lokalu z YUZU ASSETS

 

Mamy świadomość tego, że inwestycja w dom lub mieszkanie jest nie tylko kosztowna, ale również czasochłonna. Pomagamy w przeprowadzeniu odbioru lokalu mieszkalnego od dewelopera oraz z rynku wtórnego. Specjaliści YUZU ASSETS ocenią stan techniczny lokalu jeszcze przed dokonaniem zakupu, co pozwoli zaoszczędzić nerwów i zapobiec w przyszłości dodatkowym wydatkom. Dysponujemy najwyższej jakości sprzętem, który jest niezbędny w sprawdzeniu, czy lokal powstał zgodnie z projektem i obowiązującymi normami. Usługa odbioru ma swoje odzwierciedlenie w raporcie technicznym, zawierającym listę usterek i uchybień, do którego zapewniamy pełny dostęp.